Loading...
दोस्रो चरणमा पनि एमाले पहिलो दल, ३२० स्थानीय तहमा कसले कहाँ जिते (सूचीसहित)

२२ असार,काठमाडौं । दोस्रो चरणमा चुनाव भएका ३५ जिल्लाका ३३४ स्थानीय तहमध्ये बिहीवार विहानसम्म ३२० स्थानको मतगणना सकिएको छ । अब १४ स्थानीय तहको मात्र मतपरिणाम आउन बाँकी छ ।

जम्मा १४ स्थानीय तहको मत परिणाम बाँकी रहँदा एमालेले कांग्रेसलाई २६ सिट पछि पारेर पहिलो चरणमा जस्तै दोस्रो चरणको स्थानीय चुनावमा पनि पहिलो स्थान सुरक्षित गरेको छ ।
पहिलो चरणमा कांग्रेसलाई २१ सिट पछि पारेको एमालेले दोस्रो चरणमा अन्तर अझ फराकिलो पार्ने देखिएको छ ।
कांग्रेसले दोस्रो चरणमा एमालेलाई पछि पारेर पहिलो चरणको क्षतिपूर्ति लिने लक्ष्य राखेको थियो । धेरै ठाउँमा कांग्रेसले माओवादी लगायतका दलसँग तालमेल समेत गरेको थियो । तर दोस्रो चरणमा एमालेले कांग्रेसलाई अझ पछि पारेको छ ।
अहिलेसम्म १४३ स्थान जितेर नेकपा एमाले अग्रस्थानमा छ । मतगणना भइरहेका ८ स्थानमा एमालेको अग्रता छ ।
दोस्रो दल बनेको नेपाली कांग्रेसले ११७ स्थान जितेको छ । मतगणना भइरहेकामा कांग्रेसको अग्रता ५ स्थानमा छ ।
त्यस्तै माओवादी केन्द्र ३७ स्थानीय तह जितेर तेस्रो स्थानमा रहेको छ । माओवादीले मतगणना भइरहेको एक स्थानमा अग्रता लिइरहेको छ ।
संघीय समाजवादी फोरमले ७ स्थानीय तह जितेर चौथो स्थान सुरक्षित गरेको छ । उसले अझै एक स्थानमा अग्रता लिइरहेको छ ।
फोरम लोकतान्त्रिकले पनि ६ स्थान जितेको छ । राप्रपाले ४ स्थानीय तह जितेर छैटौं स्थानमा रहेको छ भने राष्ट्रिय जनमोर्चा २ स्थानीय तह जितेर सातौं स्थानमा छ ।
राष्ट्रिय जनता पार्टीले चुनाव बहिस्कार गरे पनि स्वतन्त्र उम्मेदवार बनेका राजपा नेताले २ स्थानीय तहमा जितेका छन् । त्यस्तै फोरमबाट टिकट नपाएपछि बागी उठेका एकजनाले कृष्णनगर नगरपालिका कपिलबस्तुको मेयर जितेका छन् ।
कसले कति जिते ?(आफूले चाहेको स्थानीय तहका विजयी उम्मेदवार र मत संख्या हेर्न सम्बन्धित गाउँपालिका तथा नगरपालिकामा क्लिक गर्नुहोला ।)
एमालेले जितेका स्थानीय तह (१४३) :
प्रदेश नम्बर १ (६३)
– फुङलिङ नगरपालिका, ताप्लेजुङ
– मैवाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– मिक्वाखोला गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– याङवरक गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– फत्ताङलुङ गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– हिलिहाङ गाउँपालिका, पाँचथर
– कुम्मायक गाउँपालिका, पाँचथर
– याङवरक गाउँपालिका, पाँचथर
– इलाम नगरपालिका, इलाम
– मार्इ नगरपालिका, इलाम
– देउमार्इ नगरपालिका, इलाम
– सूर्योदय नगरपालिका, इलाम
– सन्दकपुर गाउँपालिका, इलाम
– चुलाचुली गाउँपालिका, इलाम
– मार्इ-जोगमार्इ गाउँपालिका, इलाम
– खाँदबारी नगरपालिका, संखुवासभा
– चैनपुर नगरपालिका, संखुवासभा
– मादी नगरपालिका, संखुवासभा
– सभापोखरी गाउँपालिका, संखुवासभा
– मकालु गाउँपालिका, संखुवासभा
– म्याङलुङ नगरपालिका, तेह्रथुम
– मेन्छेयाम गाउँपालिका, तेह्रथुम
– छथर गाउँपालिका, तेह्रथुम
– आठरार्इ गाउँपालिका, तेह्रथुम
– फेदाप गाउँपालिका, तेह्रथुम
– हतुवागढी गाउँपालिका, भोजपुर
– पौवादुम्बा गाउँपालिका, भोजपुर
– रामप्रसाद राई गाउँपालिका, भोजपुर
– टेम्के मैयुम गाउँपालिका, भोजपुर
– लामीडाँडा गाउँपालिका, खोटाङ
– जन्तेढुंगा गाउँपालिका, खोटाङ
– केपिलासगढी गाउँपालिका, खोटाङ
– रूपाकोट मझुवागढी गाउँपालिका, खोटाङ
– खोटेहाङ गाउँपालिका, खोटाङ
– धनकुटा नगरपालिका, धनकुटा
– पाख्रिबास नगरपालिका, धनकुटा
– महालक्ष्मी नगरपालिका, धनकुटा
– साँगुरीगढी गाउँपालिका, धनकुटा
– खाल्सा छिन्ताङ शहीदभूमि गाउँपालिका, धनकुटा
– छथर जोरपाटी गाउँपालिका, धनकुटा
– चौबीसे गाउँपालिका, धनकुटा
– सोताङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– दूधकोशी गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– खुम्बु पासाङ ल्हामु गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– नेचा सल्यान गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– कटारी नगरपालिका, उदयपुर
– ताप्ली गाउँपालिका, उदयपुर
– उदयपुरगढी गाउँपालिका, उदयपुर
– रौतामार्इ गाउँपालिका, उदयपुर
– सिद्धिचरण नगरपालिका, ओखलढुंगा
– लिखु गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– मोलुङ गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– बेलबारी नगरपालिका, मोरङ
– पथरी शनिश्चरे नगरपालिका, मोरङ
– मिक्लाजुङ गाउँपालिका, मोरङ
– कानेपोखरी गाउँपालिका, मोरङ
– ग्रामथान गाउँपालिका, मोरङ
– कनकार्इ नगरपालिका, झापा
– भद्रपुर नगरपालिका, झापा
– बिर्तामोड नगरपालिका, झापा
– शिवसताक्षी नगरपालिका, झापा
– कमल गाउँपालिका, झापा
– बराह नगरपालिका, सुनसरी
प्रदेश नम्बर ५ (४३)
– त्रिवेणी सुस्ता गाउँपालिका, नवलपरासी
– बर्दघाट नगरपालिका, नवलपरासी
– बुटवल उपमहानगरपालिका, रूपन्देही
– शिद्दार्थनगर नगरपालिका, रूपन्देही
– तिलोत्तमा नगरपालिका, रूपन्देही
– सैनामैना नगरपालिका, रूपन्देही
– कञ्चन गाउँपालिका, रूपन्देही
– शुद्धोदन गाउँपालिका, रूपन्देही
– सियारी गाउँपालिका, रूपन्देही
– विजयनगर गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– शिवराज नगरपालिका, कपिलवस्तु
– तानसेन नगरपालिका, पाल्पा
– तिनाउ गाउँपालिका, पाल्पा
– निस्दी गाउँपालिका, पाल्पा
– पूर्वखोला गाउँपालिका, पाल्पा
– रिब्दीकोट गाउँपालिका, पाल्पा
– रम्भा गाउँपालिका, पाल्पा
– मुसीकोट नगरपालिका, गुल्मी
– रेसुङ्गा नगरपालिका, गुल्मी
– मालिका गाउँपालिका, गुल्मी
– इस्मा गाउँपालिका, गुल्मी
– मदाने गाउँपालिका, गुल्मी
– रुरु गाउँपालिका, गुल्मी
– छत्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– मालारानी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– माण्डवी गाउँपालिका, प्यूठान
– सरूमारानी गाउँपालिका, प्यूठान
– स्वर्गद्वारी नगरपालिका, प्यूठान
– त्रिवेणी गाउँपालिका, रोल्पा
– रून्टीगढी गाउँपालिका, रोल्पा
– घोराही उपमहानगरपालिका, दाङ
– तुलसीपुर उपमहानगरपालिका, दाङ
– लमही नगरपालिका, दाङ
– गढवा गाउँपालिका, दाङ
– दंगीशरण गाउँपालिका, दाङ
– बबर्इ गाउँपालिका, दाङ
– कोहलपुर नगरपालिका, बाँके
– बैजनाथ गाउँपालिका, बाँके
– जानकी गाउँपालिका, बाँके
– खजुरा गाउँपालिका, बाँके
– ठाकुरबाबा नगरपालिका, बर्दिया
– बढैया ताल गाउँपालिका, बर्दिया
– बाँसगढी नगरपालिका, बर्दिया
प्रदेश नम्बर ७ (३७)
– मंगलसेन नगरपालिका, अछाम
– साँफेबगर नगरपालिका, अछाम
– चौरपाटी गाउँपालिका, अछाम
– जयपृथ्वी नगरपालिका, बझाङ
– थलारा गाउँपालिका, बझाङ
– बित्थडचिर गाउँपालिका, बझाङ
– तलकोट गाउँपालिका, बझाङ
– दुर्गाथली गाउँपालिका, बझाङ
– केदारस्युँ गाउँपालिका, बझाङ
– मस्टा गाउँपालिका, बझाङ
– छबीसपाथिभेरा गाउँपालिका, बझाङ
– गौमुल गाउँपालिका, बाजुरा
– पाण्डवगुफा गाउँपालिका, बाजुरा
– स्वामीकार्तिक गाउँपालिका, बाजुरा
– अमरगढी नगरपालिका, डडेल्धुरा
– नवदुर्गा गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– दिपायल सिलगढी नगरपालिका, डोटी
– सायल गाउँपालिका, डोटी
– पूर्वीचौकी गाउँपालिका, डोटी
– आदर्श गाउँपालिका, डोटी
– जोरायल गाउँपालिका, डोटी
– पञ्चेश्वर गाउँपालिका, बैतडी
– डिलासैनी गाउँपालिका, बैतडी
– दोगाडा केदार गाउँपालिका, बैतडी
– नौगाड गाउँपालिका, दार्चुला
– अपिहिमाल गाउँपालिका, दार्चुला
– लेकम गाउँपालिका, दार्चुला
– गौरीगंगा नगरपालिका, कैलाली
– गोदावरी नगरपालिका, कैलाली
– टीकापुर नगरपालिका, कैलाली
– घोडाघोडी नगरपालिका, कैलाली
– लम्कीचुहा नगरपालिका, कैलाली
– चुरे गाउँपालिका, कैलाली
– मोहन्याल गाउँपालिका, कैलाली
– वेदकोट नगरपालिका, कञ्चनपुर
– बेलडाँडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर
– कृष्णपुर नगरपालिका, कञ्चनपुर
कांग्रेसले जितेका स्थानीय तह (११७) :
प्रदेश नम्बर १ (४७)
– मेरिङदेन गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– त्रिवेणी आठरार्इ गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– सिरिजंघा गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– सिदिङ्वा गाउँपालिका, ताप्लेजुङ
– तुम्वेवा गाउँपालिका, पाँचथर
– फाल्गुनन्द गाउँपालिका, पाँचथर
– फिदिम नगरपालिका, पाँचथर
– फालेलुङ गाउँपालिका, पाँचथर
– रोङ गाउँपालिका, इलाम
– माक्सेबुङ गाउँपालिका, इलाम
– फाकफोकथुम गाउँपालिका, इलाम
– चिचिला गाउँपालिका, संखुवासभा
– भोटखोला गाउँपालिका, संखुवासभा
– सिलिचोङ गाउँपालिका, संखुवासभा
– धर्मदेवी गाउँपालिका, संखुवासभा
– पाँचखपन गाउँपालिका, संखुवासभा
– लालीगुँरास नगरपालिका, तेह्रथुम
– भोजपुर नगरपालिका, भोजपुर
– अरुण गाउँपालिका, भोजपुर
– साल्पासिलिछो गाउँपालिका, भोजपुर
– षडानन्द नगरपालिका, भोजपुर
– हलेसी तुवाचुङ नगरपालिका, खोटाङ
– दिप्रुङ गाउँपालिका, खोटाङ
– ऐंसेलुखर्क गाउँपालिका, खोटाङ
– बराहपोखरी गाउँपालिका, खोटाङ
– सोलुदूधकुण्ड गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– चाैदण्डीगढी नगरपालिका, उदयपुर
– चम्पादेवी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– सुनकोशी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– खिजीदेम्बा गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– मानेभन्ज्याङ गाउँपालिका, अोखलढुंगा
– गढी गाउँपालिका, सुनसरी
– इनरूवा नगरपालिका, सुनसरी
– रामधुनी नगरपालिका, सुनसरी
– हरिनगरा गाउँपालिका, सुनसरी
– देवानगञ्ज गाँउपालिका, सुनसरी
– कोशी गाउँपालिका, सुनसरी
– उर्लावारी नगरपालिका, मोरङ
– सुनवर्षी नगरपालिका, मोरङ
– रतुवामार्इ नगरपालिका, मोरङ
– लेटाङ नगरपालिका, मोरङ
– सुन्दरहरैंचा नगरपालिका, मोरङ
– कटहरी गाउँपालिका, मोरङ
– केराबारी गाउँपालिका, मोरङ
– गाैरादह नगरपालिका, झापा
– झापा गाउँपालिका, झापा
– बाह्रदशी गाउँपालिका, झापा
प्रदेश नम्बर ५ (३३)
– प्रतापपुर गाउँपालिका, नवलपरासी
– सुनवल नगरपालिका, नवलपरासी
– रामग्राम नगरपालिका, नवलपरासी
– मायादेवी गाउँपालिका, रूपन्देही
– देवदह नगरपालिका, रूपन्देही
– बुद्धभूमि नगरपालिका, कपिलवस्तु
– वाणगंगा नगरपालिका, कपिलवस्तु
– कपिलवस्तु नगरपालिका, कपिलवस्तु
– महाराजगञ्ज नगरपालिका, कपिलवस्तु
– यशोधरा गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– रामपुर नगरपालिका, पाल्पा
– माथागढी गाउँपालिका, पाल्पा
– रैनादेवी छहरा गाउँपालिका, पाल्पा
– बगनाशकाली गाउँपालिका, पाल्पा
– गुल्मी दरबार गाउँपालिका, गुल्मी
– चन्द्रकोट गाउँपालिका, गुल्मी
– सत्यवती गाउँपालिका, गुल्मी
– कालीगण्डकी गाउँपालिका, गुल्मी
– सन्धिखर्क नगरपालिका, अर्घाखाँची
– छत्रदेव गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– शीतगंगा नगरपालिका, अर्घाखाँची
– पाणिनी गाउँपालिका, अर्घाखाँची
– ऐरावती गाउँपालिका, प्यूठान
– नौबहिनी गाउँपालिका, प्यूठान
– गौमुखी गाउँपालिका, प्यूठान
– लुंग्री गाउँपालिका, रोल्पा
– शान्तिनगर गाउँपालिका, दाङ
– राजपुर गाउँपालिका, दाङ
– राप्ती गाउँपालिका, दाङ
– डुडुवा गाउँपालिका, बाँके
– राप्तीसोनारी गाउँपालिका, बाँके
– गेरूवा गाउँपालिका, बर्दिया
– गुलरिया नगरपालिका, बर्दिया
प्रदेश नम्बर ७ (३७)
– पञ्चदेवल विनायक नगरपालिका, अछाम
– कमलबजार नगरपालिका, अछाम
– तुर्माखाँद गाउँपालिका, अछाम
– ढकारी गाउँपालिका, अछाम
– बन्नीगढी जयगढ गाउँपालिका, अछाम
– काँडा गाउँपालिका, बझाङ
– बुंगल नगरपालिका, बझाङ
– सुर्मा गाउँपालिका, बझाङ
– खप्तडछान्ना गाउँपालिका, बझाङ
– त्रिवेणी नगरपालिका, बाजुरा
– छेडेदह गाउँपालिका, बाजुरा
– बडिमालिका गाउँपालिका, बाजुरा
– हिमाली गाउँपालिका, बाजुरा
– बूढीगंगा नगरपालिका, बाजुरा
– बूढीनन्दा नगरपालिका, बाजुरा
– परशुराम नगरपालिका, डडेल्धुरा
– आलिताल गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– गन्यापधुरा गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– भागेश्वर गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– शिखर नगरपालिका, डोटी
– केआर्इ सिंह गाउँपालिका, डोटी
– बडिकेदार गाउँपालिका, डोटी
– दशरथ चन्द नगरपालिका, बैतडी
– मेलौली नगरपालिका, बैतडी
– पाटन नगरपालिका, बैतडी
– सुर्नया गाउँपालिका, बैतडी
– शिवनाथ गाउँपालिका, बैतडी
– सिगास गाउँपालिका, बैतडी
– शैल्यशिखर नगरपालिका, दार्चुला
– महाकाली नगरपालिका, दार्चुला
– मालिकार्जुन गाउँपालिका, दार्चुला
– दुहुँ गाउँपालिका, दार्चुला
– व्यास गाउँपालिका, दार्चुला
– जोशीपुर गाउँपालिका, कैलाली
– बर्दगोरिया गाउँपालिका, कैलाली
– महाकाली नगरपालिका, कञ्चनपुर
– शुक्लाफाँटा नगरपालिका, कञ्चनपुर
माओवादीले जितेका स्थानीय तह (३८) :
प्रदेश नम्बर १ (९)
– मिक्लाजुङ गाउँपालिका, पाँचथर
– आमचोक गाउँपालिका, भोजपुर
– साकेला गाउँपालिका, खोटाङ
– लिखुपिके गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– महाकुलुङ गाउँपालिका, सोलुखुम्बु
– दूधकौशिका गाउँपालिका, सोलुखुम्बु 
 सुनकोशी गाउँपालिका, उदयपुर
– चिसंखुगढी गाउँपालिका, ओखलढुंगा
– रंगेली नगरपालिका, मोरङ
प्रदेश नम्बर ५ (१९)
– पाल्हीनन्दन गाउँपालिका, नवलपरासी
– धुर्कोट गाउँपालिका, गुल्मी
– भूमिकास्थान नगरपालिका, अर्घाखाँची
– भूमे गाउँपालिका, रुकुम
– सिस्ने गाउँपालिका, रुकुम
– पुथा उत्तरगंगा गाउँपालिका, रुकुम
– थवाङ गाउँपालिका, रोल्पा
– सुनछहरी गाउँपालिका, रोल्पा
 सुकीदह गाउँपालिका, रोल्पा
– रोल्पा नगरपालिका, रोल्पा
– दुर्इखोली गाउँपालिका, रोल्पा
– माडी गाउँपालिका, रोल्पा
– सुवर्णावती गाउँपालिका, रोल्पा
 बंगलाचुली गाउँपालिका, दाङ
– बार बर्दिया नगरपालिका, बर्दिया
– मधुवन नगरपालिका, बर्दिया
– राजापुर गाउँपालिका, बर्दिया
– अोमसतिया गाउँपालिका, रूपन्देही
– प्यूठान नगरपालिका, प्यूठान

प्रदेश नम्बर ७ (१०)
– मेल्लेख गाउँपालिका, अछाम
– रामारोशन गाउँपालिका, अछाम
– अजयमेरु गाउँपालिका, डडेल्धुरा
– बोगटान गाउँपालिका, डोटी
– पुरचौडी नगरपालिका, बैतडी
– मार्मा गाउँपालिका, दार्चुला
– भजनी नगरपालिका, कैलाली
– कैलारी गाउँपालिका, कैलाली
– बेलाैरी नगरपालिका, कञ्चनपुर
– लालझाडी गाउँपालिका, कञ्चनपुर
संघीय समाजवादी फोरमले जितेका स्थानीय तह (७) :
प्रदेश नम्बर १
– भोक्राहा गाउँपालिका, सुनसरी
– जहदा गाउँपालिका, मोरङ
प्रदेश नम्बर ५
फोरम लोकतान्त्रिकले जितेका स्थानीय तह (६) :
प्रदेश नम्बर १ (३)
प्रदेश नम्बर ५ (२)
प्रदेश नम्बर ७ (१)
राप्रपाले जितेका स्थानीय तह (४) :
प्रदेश नम्बर १
प्रदेश नम्बर ५
राष्ट्रिय जनमोर्चाले जितेका स्थानीय तह (२)  :
प्रदेश नम्बर ५
स्वतन्त्र (राजपा) (२) :
प्रदेश नम्बर ५
– शुद्धोदन गाउँपालिका, कपिलवस्तु
– लुम्बिनी सांस्कृतिक नगरपालिका, रूपन्देही
स्वतन्त्र
प्रदेश नम्बर ५कृष्णनगर गाउँपालिका, कपिलवस्तु
बाँकी १३ स्थानीय तहमा कहाँ कसको अग्रता ?
अन्तिम परिणाम आउन बाँकी रहेका १३ स्थानीय तहमध्ये ८ स्थानमा नेकपा एमाले र ५ स्थानमा नेपली कांग्रेसको अग्रता छ । त्यस्तै एक स्थानीय तहमा संघीय समाजबादी फोरमको अग्रता छ ।
नेकपा एमालेले अग्रता लिएका ८ स्थानीय तह
प्रदेश नम्बर १ (७)
– दमक नगरपालिका, झापा
– अर्जुनधारा नगरपालिका, झापा
– धनपालथान नगरपालिका, मोरङ
– इटहरी उपमहानगरपालिका, सुनसरी
– धरान उपमहानगरपालिका, सुनसरी
– त्रियुगा नगरपालिका, उदयपुर
– बेलका नगरपालिका, उदयपुर
प्रदेश नम्बर ७
– पुनर्वास नगरपालिका, कञ्चनपुर
नेपाली कांग्रेसले अग्रता लिएका स्थानीय तह (५)
प्रदेश नम्बर १ (२)
– बिराटनगर महानगरपालिका, मोरङ
– बुद्धशान्ति गाउँपालिका, झापा
– मेचीनगर नगरपालिका, झापा
प्रदेश नम्बर ७ (२)
– धनगढी उपमहानगरपालिका, कैलाली
– भीमदत्त नगरपालिका, कञ्चनपुर

संघीय समाजवादी फोरम नेपाल
– कोटहीमाई गाउँपालिका, रुपन्देही

0 comments

Write Down Your Responses

Loading...
Amrit Baskune

ads