राष्ट्रिय भलिबल टिमको कप्तानको जिम्मेवारी अरुणालाई!

नेपाली महिला राष्ट्रिय भलिबल टोलीले नयाँ कप्तानको रुपमा अरुणा शाहीलाई पाएको छ ।
१३औं सागको लागि टोलीका नियमित कप्तान बिनिता बुढाथोकी र उपकप्तान मन्जु गुरुङ २५ सदस्यीय प्रारम्भिक टोलीमै नपरेपछि नेपाली महिला टोलीको कप्तान को हुने भन्नेमा कौतुहलता रहेको थियो ।

मंगलबार नेपाल भलिबल संघले अरुणालाई कप्तान घोषणा गरेको हो । टोली बुधबार सागको र एसियन सेन्ट्रल जोन महिला भलिबल च्याम्पियनसिपका लागि थाइल्यान्ड जादैछ । सोही क्रममा नै संघले अरुणालाई कप्तानको जिम्मेवारी सुम्पिएको हो ।

अब अरुणाकै कप्तानीमा नेपालले बंगलादेशमा कात्र्तिकमा आयोजना हुने पहिलो एसियन सेन्ट्रल जोन महिला भलिबल च्याम्पियनसिप खेल्नेछ । नेपाल भलिबल संघका महासचिव जितेन्द्र बहादुर चन्दले सेन्ट्रल जोनका लागि अरुणाको कप्तानीमा नाम पठाइसकेको बताएका छन् । सम्भवत् घरमै आयोजना हुने १३औं सागमा पनि नेपाली टोलीले अरुणाकै कप्तानीमा खेल्नेछन् ।

महिला टोलीको कप्तान भएसँगै अरुणाले आफ्नो लागि यो सुनौलो अवसर रहेको बताएकी छन् । ‘राष्ट्रिय टोलीको कप्तान हुनु सानो कुरा होइन । संघले विश्वास गरेर मलाई कप्तानको जिम्मेवारी दिएको छ । आफ्नो भुमिकालाई निभाउने छु ।’ अरुणाले भने, ‘कप्तानसँगै नयाँ भुमिकामा पनि मलाई चुनौतीपुर्ण छ । नयाँ जिम्मेवारीमा कप्तान र सेटर हुदा कुनै प्रेसर लिएको छैन । आफ्नो सक्दो राम्रो गर्नेछौं ।’

उनी टोलीका सिनियर खेलाडी पनि हुन् । अरुणा शाही गण्डकी प्रदेशको मात्रै नभई नेपाली राष्ट्रिय टोलीकी भरपर्दा खेलाडी हुन् । स्पाइकर (हाल लिफ्टर) अरुणाले २०१४ मा नेपालमा आयोजना भएको माल्दिभ्ससँगको मैत्रीपुर्ण खेलबाट राष्ट्रिय टोलीमा ‘डेब्यु’ गरेकी थिइन् । त्यसयता, उनी टोलीको नियमित सदस्य छिन् ।

उनले राष्ट्रिय टोलीबाट माल्दिभ्ससँगको मैत्रीपुर्ण, भारतसँगको मैत्रीपुर्ण, साउथ एसियन आमन्त्रण भलिबल च्याम्पियनसिप, एभीसी सेन्ट्रल जोन र १२औं दक्षिण एसियाली खेलकुद (साग) खेलेकी छन् ।

https://www.hamrokhelkud.com/featured/56539.html

मङ्लबार, अशोज २८, २०७६ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्रीsidebar ad
Loading...