धौलाश्रीको अध्यक्षमा याम श्रेष्ठ

208 Views

काठमाण्डौमा बसोबास गर्ने म्याग्देलीले सञ्चालन गरेको धौलाश्री बहुउद्देश्यीय सहकारी संस्था लि. को शनिबार सम्पन्न १७ औं बार्षिक साधारणसभाबाट अध्यक्षमा पुनः यामबहादुर श्रेष्ठ निर्विरोध निर्वाचित हुनुभएको छ । समितिको उपाध्यक्षमा तारा जोशी, सचिवमा पदमलाल सापकोटा, कोषाध्यक्षमा याम बहादुर गर्बुजा हुनुहुन्छ । त्यस्तै सदस्यहरूमा महेश श्रेष्ठ, प्रेमदत्त उपाध्याय र खड्का थापा रहनुभएको छ ।

साधारणसभाको उद्घाटन गदै भूमि व्यवस्था, सहकारी तथा गरिवी निवारण मन्त्री पद्माकुमारी अर्यालले सहकारीप्रति सरकारले नियमन भन्दा पनि सहज हुने गरी निति बनाइरहेको बताउनुभयो । उहाँले सहकारीमार्फत उत्पादनशिल क्षेत्रमा लगानीलाई प्राथमिकता दिन अनुरोध गर्नुभयो ।

सहकारी अर्थतन्त्रको मुख्य आधार भएको भन्दै सरकारले सहकारीलाई महत्व दिएको बताउनुभयो ।उहाँले सहकारीको संख्या घटाउनका लागि एकीकरण अनिवार्य भएको बताउँदै एकीकरण गरेर मजबुद संस्था बनाउने तर्फ सरकारले प्रोत्साहन गर्ने बताउनुभयो ।

सोही अवसरमा प्रतिनिधिसभाका सदस्य भुपेन्द्र बहादुर थापाले सहकारीमार्फत गरिबी निवारणको अभियानलाई पहिलो प्राथमिकता दिन अनुरोध गर्नुभएको थियो । बार्षिक साधारणसभाको अवसरमा उत्कृष्ट निक्षेपकर्तातर्फ ज्ञानुमायाँ श्रेष्ठ, उत्कृष्ट कर्जाकारोबारी तर्फ लालबहादुर सुनार र ज्येष्ठ नागरिकतर्फ पूर्णदेबी भट्टचनलाई सम्मान गरिएको थियो ।

सोही अवसरमा म्याग्दीमा जन्मिएर सागमा विभिन्न विधाबाट पदक जित्ने खेलाडी अन्तरगत भलिबलमा राष्ट्रिय महिला भलिबल टोलीकी क्याप्टेन अरुणा शाही, खेलाडी कमला पुन, भारात्तोलनकी तारादेवी पुन र उसुतर्फ विन्दु पुनमगरलाई सम्मान गरिएको थियो ।

साधारणसभामा गोगंबु आवास क्षेत्र विकास समितिका अध्यक्ष महेशकुमार श्रेष्ठ, धौलागिरी सहकारी सेतो गुराँसकी अध्यक्ष दुर्गा कार्की, सल्लाहकार डा. कृष्ण जोशी, सल्लाहकार रमेश पराजुलीले मन्तब्य राखेका थिए । सहकारीको
शेयर पुँजी साढे दुई करोड, निक्षेप सङ्कलन २१ करोड र लगानी २१ करोड पु¥याएको छ ।

आइतवार, मंसिर २९, २०७६ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्रीsidebar ad
Loading...