नेपाली महिलाको अपमान गर्ने अनुष्का शर्माविरुद्ध ‘लिगल नोटिस’

भारतमा हालै प्रदर्शनमा आएको एक वेब सिरिजामा नेपाली महिलामाथि अपमानजनक शब्द प्रयोग गरिएकामा उक्त सिरिजकी निर्मात्री अनुष्का शर्मा विरुद्ध ‘लिगल नोटिस’ जारी भएको छ ।
अनुष्काले निर्माण गरेको उक्त सिरिजमा नेपाली महिलाहरुमाथि रण….जस्तो तुच्छ शब्दावली प्रयोग भएको छ । भारतमा कुनै पनि विषयमा कानूनी कारबाही थाल्नुअघि विपक्षीलाई दिइने पूर्वजानकारीलाई ‘लिगल नोटिस’ भनिन्छ ।

भारतमा निःशुल्क कानूनी सल्लाह प्रदान गर्ने एक संस्थासँग सम्वद्ध कानून व्यवसायी वीरेनश्री गुरुङले अनुष्कालाई ‘लिगल नोटिस’ पठाएका हुन् । नोटिसमा सिरिजमा प्रयोग भएको शब्दले नेपालीहरुको अपमान भएको उल्लेख छ । उक्त सिरिजमा एक भारतीय महिला प्रहरीले सोधपुछका क्रममा नेपाली महिलाका रुपमा खडा गरिएकी पात्रलाई तुच्छ र घिनलाग्दो लागी गरेकी छन् । उक्त सिरिजलाई लिएर नेपालमा मात्र नभई भारतमा समेत चर्को विरोध भइरहेको छ

बिहिबार, जेष्ठ ८, २०७७ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्रीsidebar ad
Loading...