विश्वकपको खेल तालिका सार्वजनिक, पहिलो खेलमै भारत र पाकिस्तान भिड्ने

अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट परिषद् (आईसीसी) ले अघिल्लो वर्ष न्यूजिल्याण्डमा हुने महिला क्रिकेट एकदिवसीय विश्वकपमा लागि तालिका सार्वजनिक गरेको छ । सो विश्वकपको सुरुवात चार मार्चदेखि हुनेछ ।

वानडे विश्वकप २०२२ को पहिलो खेल न्यूजिल्याण्ड र वेष्ट इण्डिजबीच हुनेछ । यो सिरिजमा आठ टिमको सहभागिता रहनेछ । जसमा भारत, पाकिस्तान, बंग्लादेश, अष्ट्रेलिया, दक्षिण अफ्रिका, न्यूजिल्याण्ड, वेष्ट इण्डिज र इंग्ल्याण्डले सहभागिता जनाउनेछन् ।

चारदेखि तीन अप्रिलसम्म न्यूजिल्याण्ड फरक देशमा विश्वकपको म्याच खेल्न जानेछ । अकल्याण्ड, क्राइस्टचर्च, डुनेडिन, हेमिल्टन, तौरंगा र वेलिङ्टनमा विश्वकप २०२२ का म्याचहरु खेलिनेछन्् । सिरिजको पहिलो सेमिफाइनल वेलिङ्टन र दोस्रो सेमिफाइनल तथा फाइनल म्याच क्राइस्टचर्चमा खेलिनेछ ।

एकदिवसीय विश्वकप २०२२ मा भारतल आफ्नो पहिलो खेल पाकिस्तानविरुद्ध खेल्नेछ । पाकिस्तान र भारतबीचको पहिलो खेल ६ मार्चमा तौरंगामा खेल्नेछ । दुई वर्षपछि महिला क्रिकेटको पहिलो आईसीसी प्रतियोगिता भइरहेको छ । योभन्दा अगाडि अन्तिम पटक २०२० मा अष्ट्रेयलियामा टी-२० विश्वकप भएको थियो ।

बुधबार, मंसिर २९, २०७८ मा प्रकाशित

सम्बन्धित सामाग्रीsidebar ad
Loading...